Тошкент вилояти Қибрай туманида жойлашган Қишлоқ хўжалиги экинлари уруғлари ва кўчатларида генетик модификацияланган организмлар мавжудлигини ҳамда уруғликларни экинбоплик сифат кўрсаткичларини аниқлаш марказий лаборатория биносини қуриш бўйича "Шаффоф қурилиш" миллий ахборот тизими орқали ўтказилган тендер натижалари
"Шаффоф қурилиш" миллий ахборот тизимига ўтиш
Жорий йилнинг 5 декабрь санасида Жахон банкининг Ўзбекистон Республикасидаги вакиллари, Марказ раҳбарияти ва мутахассислари иштирокида семинар бўлиб ўтди. Унда Марказ директори С. Шерматов сўзга чиқиб, презентация шаклида бугунги кунда қишлоқ ҳўжалиги экинларини сертификатлаш соҳасидаги мавжуд муоаммолар, ечими кутилаётган долзарб масалалар, "Қишлоқ ҳўжалиги экинлари уруғларини экинбоплик кўрсаткичларини аниқлаш синов лабораторияларини модернизация қилиш ва техник жихозлаш лойиҳа" нинг асосий мавзуси бўйича аниқ таклифлар бериб ўтди.
3.jpg
Семинар якунида Жахон банки томонидан лойиҳа юқори баҳоланиб, кўтарилган муоаммолар ва долзарб масалалар ҳал этиш юзасиданбанк томонидан кредит ажратиш мақсадга мувофиқлиги ва эътирози йўқлигини билдириб ўтди.
2.jpg
"Қишлоқ ҳўжалиги экинлари уруғларини экинбоплик кўрсаткичларини аниқлаш синов лабораторияларини модернизация қилиш ва техник жихозлаш лойиҳаси"ни қўйидаги ҳавола орқали юклаб олишингиз мумкин
Проект модернизации .pptx (1992 kB)